niedziela, 21 sierpnia 2011

Belgia - Bruksela

Kartka prywatna.

Bruksela to stolica Królestwa Belgii położona jest nad rzeką Senne, liczy 952 000 mieszkańców. Bruksela to ważny w skali całej Europy ośrodek kulturalny, naukowy i gospodarczy. Jest siedzibą króla a także NATO, EUROATOMU i instytucji Unii Europejskiej.
Na pocztówce przedstawiony jest kwiatowy dywan w centrum miasta.
Po raz pierwszy kwiatową kompozycję ułożono w 1971 roku. Później dywan pojawiał się co kilka lat w związku z ważnymi rocznicami np. z okazji tysiąclecia Brukseli. Od 1986 roku kwiatowy kobierzec jest układany w parzystych latach. Za każdym razem wzór jest inny. Były już dywany z okazji roku Mozarta i pięćsetlecia odkrycia Ameryki.
 Wzór tworzy zawsze 100 ogrodników z blisko miliona ściętych kwiatów begonii bulwiastej. Są one utykane gęsto w darni z rolki. Praca trwa przez ok. 4 godziny. Wszystkie kwiaty użyte do dekoracji mają naturalne barwy, tylko niebieskie są pokrywane farbą w aerozolu. Zielone elementy są uzyskiwane przez pozostawienie odsłoniętej darni.
Begonie wybrano dlatego, że Belgia jest ich największym producentem na świecie. Eksportuje je do Francji, Holandii i USA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz